Jak przebiega całe wycinanie laserowe?

Posted on

Technologia laserowa pozwoli na dokładne cięcie detali w takich produktach jak: stal konstrukcyjna, narzędziowa, stal kwasoodporna, aluminium, stal krzemowa, miedź, stopy tytanu i ceramika. Należałoby zaznaczyć, iż dopuszczalne jest też cięcie blachy laminowanej. Odbywa się to po poprzednim odparowaniu folii na liniach cięcia. Cięcie laserem jest rozdzielającą uprawą cieplną, w jakiej promień lasera spełnia funkcję noża.

Wycinanie laserowe

Zastosowanie lasera do cięcia metalu to niezwykle innowacyjna technika, jaka ma multum korzyści. Owa technologia cięcia blach pozwoli na szybką produkcję wycinanie laserowe to, ponad wszelka wątpliwość, niezwykle ciekawy temat. I to właśnie tej kwestii poświęcony jest niniejszy blog, do lektury którego serdecznie zapraszam.

Pozdrawiam  najnowszych elementów – cięcie odbywa się zdecydowanie szybciej, aniżeli przy pozostałych formach konkurencyjnych. Wycinane laserem składniki, z zasady nie potrzebują specjalnej uprawy, co wywołuje, iż są zdolne do instalacji od razu po wycięciu. Wycinanie laserowe od CiecieLaser prezentuje się małym zakresem działania cieplnego.

Cięcie laserowe za pomocą stapiania

Podczas cięcia laserowego za pomocą stapiania artykuł cięty jest stopiony na całej grubości promieniem laserowym o wysokiej intensywności, natomiast potem wydmuchany ze szczeliny cięcia za pomocą gazy tnącego, jaki wynika z dyszy z wielką energią ruchomą. Cięcie laserowe za pomocą stapiania wykorzystuje się głownie do cięcia stali wysokostopowych oraz metali nieżelaznych. Jako gaz tnący, jaki służy także do ochrony narzędzi wizualnych wykorzystuje się azot czy argon. W przeciwieństwie do cięcia laserowego za pomocą palenia, przy wycinaniu laserowym za pomocą stapiania, cała energia konieczna do ogrzania produktu w szczelinie cięcia do temperatury topnienia musi być dostarczona za pomocą promienia laserowego czy poprzez zawarcie energii elektrycznej.

Opcje wykorzystania cięcia laserowego

Za pomocą wiązki lasera wycina się stal do modułów z sektora samochodowego, meblarskiego, powietrznego itp. Obrabiane są rozmaitego typu stalowe akcesoria lub części do maszyn oraz sprzętów RTV oraz AGD. Cięcie laserem prezentuje się małą szczeliną cięcia oraz małą zawartością dostarczanego ciepła, co powoduje małą deformacją oraz małymi nierównościami przestrzeni. Naturalnie uzależnione jest to od doskonałej klasy sprzętu, zdolności operatora i precyzyjnego prowadzenia strumienia laserowego.

Dobre narzędzia laserowe


Do cięcia drzewa, skóry oraz dużej ilości tworzyw sztucznych masz jeden sprzęt. Maszyna laserowa CO2 jest tu konieczna. Istotne kwestie, o jakich należy pamiętać to: jaki jest maksymalny rozmiar obiektu, jaki chce obrobić, jaki charakteryzuje rozmiar blatu oraz jaka jest maksymalna grubość, jaka musi zostać przycięta, jak się charakteryzuje moc lasera, jakiej potrzebujesz.